XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 LIPCA 2021 r.

Homilia: ks. Zdzisław Szostak, wicerektor MSD

1.

Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Rektorowi Zdzisławowi Szostakowi, naszemu rodakowi za obecność i wygłoszenie słowa Bożego.

2.

W dniu dzisiejszym wspominamy św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św., na parkingu, przy domu parafialnym odbędzie się obrzęd błogosławienia pojazdów.

3.

W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek - św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, we czwartek - św. Marta, Maria i Łazarz, a w sobotę - św. Ignacy z Loyoli, prezbiter.

4.

Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski,  dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Wsparcie materialne można złożyć do puszki po zakończeniu Mszy św. Z tej racji zapowiadana zbiórka dla misjonarzy z racji św. Krzysztofa, jest przeniesiona na następną niedzielę.

5.

Dziękujemy naszemu Panu Organiście Łukaszowi za odbycie stażu w naszej parafii, a który obejmuje obowiązki w innej parafii. Dziękując, życzymy Bożego błogosławieństwa.

6.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o chętne osoby, które chciałby pomóc w pracy Sekretariatu Orszaku Św. Mikołaja. Prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii.

7.

Codzienną modlitwę różańcową o godz. 17:30. Poprowadzą wspólnoty według dyżuru:
  • poniedziałek – Przyjaciele Oblubieńca,
  • wtorek – Legion Maryi,
  • środa – Siostry Nazaretanki,
  • czwartek – Rada Duszpasterska,
  • piątek – Legion Maryi,
  • sobota –Kółka Różańcowe,
  • niedziela – osoby chętne.

8.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
W Niedzieli proponujemy artykuły:

• Pamiętajmy że piekło jest
  • Ile kosztują nasz rozwody.
W Gościu Niedzielnym:
  • Które prawo ważniejsze: krajowe czy unijne
  • Jak rośnie tęczowa presja.

Intencje Mszalne

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.