VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lutego 2020

1.

Dzisiaj o 1130 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za posługę Sióstr ze Zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego, z okazji jubileuszu 800-lecia Zakonu Ducha Świętego na Ziemiach Polskich. W imieniu Sióstr Kanoniczek, zapraszamy do obejrzenia wystawy z tej okazji. Wystawa objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Prezentuje ona historię i posługę sióstr na przestrzeni ośmiu wieków. W naszej świątyni będzie możliwość obejrzenia jej w dniu dzisiejszym. Dziękujemy Panu Bogu za ten wilki dar dla Kościoła Powszechnego i naszej parafii, za trwały wkład Sióstr w życie Kościoła i za trud, poświęcenie i owocną pracę na niwie Pańskiej.

2.

Modlitwę różańcową o godzinie 1730 w tym tygodniu poprowadzą:

• poniedziałek – Przyjaciele Oblubieńca
  • wtorek – Legion Maryi
  • środa – Akademia Młodzieżowa
  • czwartek – Rada Parafialna
  • piątek – Legion Maryi
  • sobota – ministranci
  • Niedziela – Kółka Różańcowe

3.

Trwają prace pielęgnacyjne wokół naszego kościoła. Prowadzone są one pod nadzorem inspektora do spraw zieleni. Trwają też prace remontowe w salkach katechetycznych.

4.

Został złożony kolejny wniosek o dofinansowanie prac pielęgnacyjnych wokół kościoła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

5.

Ofiary złożone do puszki po Mszy świętej są przeznaczone na „Fundusz Wschodni”.

6.

Zwracamy się z prośbą do osób naszej parafii, które jeszcze nie zwróciły ankietek o to, by jak najszybciej to uczyniły.

7.

Polecamy prasę katolicką. W „Niedzieli” proponujemy artykuł „Karnawał po katolicku” oraz o budowie nowego Kościoła pw. św. Jana Kantego prowadzonej przez byłego proboszcza Ks. Bogusława Zagórskiego. A W „Gościu Niedzielnym” „Bóg od kuchni” – o potrawach jakie spożywali Pan Jezus i Apostołowie. A w „Małym Gościu Niedzielnym” wiele ciekawych zagadek i opowiadań dla dzieci i nie tylko.

8.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej †Andrzeja Kiesia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9.

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.