XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

24 Października 2021 r.

Słowo Boże głosi: ks. Przemysław Lemieszek

1 Listopada 2021 - cmentarze w Lublinie:

- na cmentarzu przy ul. Lipowej o godz. 12.00, abp Stanisław Budzik

- na cmentarzu przy ul. Unickiej o godz. 12.00, bp Józef Wróbel

- na cmentarzu komunalnym na Majdanku; Msza św. o godz. 12.00, bp Adam Bab

Inne cmentarze 1 listopada 2021

- na cmentarzu w parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie o godz. 12.00 /2 listopada godz. 16/.

- cmentarz w Wólce Lubelskiej, godz. 12.00 w kościele o godz. 13.30 - procesja żałobna

- cmentarz w Konopnicy, godz. 14.30

- cmentarz w Lublin-Głusk, godz. 15.00, 2 listopada, godz. 9.30

- cmentarz w Lublin - Zemborzyce, godz. 12.00

1.

W naszej parafii trwa Seminarium Odnowy wiary. Zapraszamy w każdy poniedziałek na Msze świętą o godzinie 18:00, a potem spotkanie w ramach tegoż Seminarium. Szczegóły na ulotkach.

2.

Zostały już rozniesione kartki z wypominkami, na których tradycyjnie prosimy o wypisywanie swoich bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w wyznaczonym dniu, podczas listopadowego różańca o godz. 17.30.

3.

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11:30 Lubelska Drużyna harcerek Źródło zaprasza chętne dzieci w wieku 11-13 lat na zbiórkę naborową.

4.

W ramach przygotowywanego Orszaku św. Mikołaja, przez naszą parafię jest organizowany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla klas I-VIII Szkół Podstawowych pt. Św. Mikołaj w oczach dzieci z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Szczegóły na stronach internetowych naszej parafii i Fundacji Szczęśliwe dzieciństwo.

5.

W czwartek przypada Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze święte o 7:00 i 18:00.

6.

W najbliższą sobotę 30 października na Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić w intencji ks. Przemysława z racji Jego imienin.

7.

Ofiary zebrane do puszki po Mszy świętej przeznaczone są na Papieskie Dzieło Dzięcięctwa Misyjnego.

8.

Za tydzień w poniedziałek 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, natomiast we wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte w tych dniach u nas o godzinie 7:00, 8:30 i 18:00. Plan Mszy świętych na lubelskich cmentarzach na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie. W dniach
1-8 listopada można uzyskać raz dziennie odpust zupełny, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu. Należy w poszczególnych dniach pobożnie nawiedzić cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlić się za zmarłych. 2 listopada odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który w dzień Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych nawiedzi pobożnie kościół lub kaplice i odmówi tam Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.

9.

Zachęcamy do składania osobistych intencji na Msze świętą zbiorową za wstawiennictwem św. Mikołaja, która zostanie odprawiona 6 listopada o godzinie 18:00. Przy wyjściu z kościoła jest ustawiona specjalną skrzynka na te intencje.

10.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W Niedzieli proponujemy artykuły

• Jak dzisiaj mówić o Jezusie
  • Między bezczynnością a zaangażowaniem.
W Gościu Niedzielnym:
  • Na krawędzi – jak będzie wyglądał Świat w przyszłości?
  • Kościół ma prawo głosu.
Dla młodszych jest Mały Gość Niedzielny a w nim ciekawy artykuł:

• Czy da się zadzwonić do Nieba?

11.

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy
  • ✞ śp. Danutę Krawie
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Intencje Mszalne

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.