ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

30 maja 2020

1.

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną potocznie „Zielonymi Świątkami” zamykamy w kościele Okres Wielkanocny. Dzisiaj odpust zupełny może uzyskać wierny, który w kościele lub kaplicy pobożnie będzie uczestniczyć we Mszy świętej, będzie w stanie łaski uświęcającej i odmówi Veni Creator i Credo w intencji Ojca Świętego.

2.

Jutro, w poniedziałek 1 czerwca, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, które podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w Historii Zbawienia i życiu Kościoła. Msze święte o 700 i 1800.

3.

Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe na godzinę 1730. Rozpoczynać będziemy tradycyjnie od modlitwy różańcowej, a potem będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa.

4.

Przypominamy o przykazaniu kościelnym, aby w okresie wielkanocnym przystąpić do Komunii świętej. W związku z tym zachęcamy wszystkich, którzy z racji pandemii nie mogli się wyspowiadać, aby skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęli Komunię świętą. Okres Komunii świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

5.

W związku ze zniesieniem limitu uczestników biorących udział w nabożeństwach, nasz Arcybiskup Stanisław Budzik odwołał udzieloną wcześniej dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie dyspensa utrzymana została dla osób w podeszłym wieku oraz osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura).

6.

W tym tygodniu wypada I Czwartek Miesiąca. Msze święte o 700 i 1800 – jest to jednocześnie święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. I piątek miesiąca – Msze Wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 700 i 1800, spowiedź pół godziny przed Mszami.. I sobota miesiąca, o 700 Msza o Najświętszym Sercu Maryi, po niej nabożeństwo wynagradzające w ramach I sobót miesiąca. Tego dnia w godzinach porannych odwiedzimy chorych z posługą.

7.

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.

8.

Za tydzień pierwsza niedziela m-ca czerwca – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a na Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu.

9.

14 czerwca w Niedzielę na Mszy świętej o 1130, będziemy się modlić w intencji dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii świętej.

10.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Nastoletnia świętość – czy zwyczajna rodzina może być dla dzieci drogą do nieba?”, a w Niedzieli „Świat już nie będzie taki sam”.

11.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: †Helenę Kulikowską.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…