XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020

1.

Przeżywamy miesiąc sierpień – czas, kiedy wspominamy ważne wydarzenia historyczne z losów naszej Ojczyzny. Jest to także miesiąc trzeźwości i abstynencji. Ten dar to błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, w której tysiące rodzin cierpi przez nadużywanie alkoholu. Pamiętajmy o codziennej modlitwie w tym czasie wakacji, a także o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej oraz pogłębianiu swojej wiary przez lekturę Pisma Świętego i książek religijnych.

2.

W trosce o dzieci i młodzież trwa w naszej parafii krucjata modlitewna o dobre wychowanie młodego pokolenia, a także o ustanie plagi różnych uzależnień. Często rodzice są bezradni wobec tej sytuacji, dlatego w codziennej modlitwie różańcowej od 1730 zanosimy wszystkie te sprawy przez ręce Maryi do Dobrego Boga. W tym tygodniu tę modlitwę poprowadzą: poniedziałek – Przyjaciele Oblubieńca, wtorek – Legion Maryi, środa – osoby chętne, czwartek – Rada Parafialna, piątek – Legion Maryi, sobota – Kółka Różańcowe, Niedziela – osoby chętne.

3.

Przygotowujące się I Komunii św. dzieci oraz ich rodziców zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę świętą o godz. 1000. Przypominamy, że I grupa dzieci przystąpi do Komunii 30 sierpnia.

4.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Wawrzyńca – diakona i męczennika, we wtorek św. Klarę – dziewicę, a w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbego – prezbitera i męczennika. Msze o 700 i 1800.

5.

W najbliższy czwartek przypada 13 dzień miesiąca, a więc kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii. O 1730 rozpoczniemy różaniec fatimski przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, a po Mszy świętej wyjdziemy z procesją niosąc figurkę MB Fatimskiej dookoła kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.

W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Ten dzień to jednocześnie Święto Wojska Polskiego – obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, zwanej „Cudem nad Wisłą”. Dziękując Matce Najświętszej za Jej szczególną opiekę nad naszą Ojczyzną, polecać będziemy wszystkich, którzy dziś troszczą się o Jej bezpieczeństwo i którzy oddali życie za Jej wolność. Porządek Mszy Świętych jak w każdą Niedzielę: 700, 830, 1000, 1130 i 1800. Na każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Natomiast o 2040 z racji święta maryjnego zapraszamy na Apel Jasnogórski.

7.

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.

8.

Ofiary zebrane do puszki są przeznaczone na prace konserwatorskie przy naszym kościele. Za wszystkie te wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania.

9.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy artykuł „Chcą wywrócić nasz świat do góry nogami”, a w Gościu Niedzielnym „Jak rozmawiać z dziećmi o płciowości”.

10.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do Pana: śp. Halina Piskorz oraz śp. Józefa Dobrowolska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…