I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2017

 • Rozpoczynamy nowy okres liturgiczny w życiu kościoła – Adwent, który ma podwójny charakter jest czasem na przygotowaniem do spotkania z Jezusem przy końcu czasu oraz drugi etap przygotowanie na świętowanie historycznej pamiątki przyjścia Chrystusa na ziemie w tajemnicy swoich narodzin. Dziś 1. niedziela m-ca po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 • Zapraszamy na codzienną msze św. roratnią o godz. 630 zaś dla dzieci będą roraty w poniedziałek i piątek o godz. 1700.
 • W tym tygodniu wypada 1. czwartek m-ca o godz. 1800, msza wotywna o Jezusie Najwyższym Kapłanie po mszy modlitwy o świętość życia osób konsekrowanych i kapłanów oraz o nowe powołania.
 • Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą: poniedziałek – Caritas, wtorek- Legion Maryi, środa – (wyjątkowo ze względu na odpust) różaniec o 1715 poprowadzi Akademia Młodzieżowa, czwartek – dzieci I komunijne wraz z rodzicami, piątek –Legion Maryi, sobota –kółka różańcowe, niedziela – siostry kanoniczki.
 • W ramach naszego odpustu parafialnego we wtorek 5 grudnia będzie dzień skupienia poprowadzi go ks. prof. Krzysztof Guzowski msze w godz. 630 i 1800, przed mszami możliwość spowiedzi, 6 grudnia wypada nasz Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja – msze św. w godz. 630 1600 i 1800 – uroczysta sumę o 1800 odprawi ks. bp. Mieczysław Cisło. Na mszy zaśpiewa Archidiecezjalny Chór Męsko-Dziecięcy „Pueri Cantores Lublinensis”. 7 grudnia w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert „Z sercem do serca” podczas którego odbędzie się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego – „Św. Mikołaj w oczach dzieci i młodzieży”, a także aukcja obrazów namalowanych przez profesorów Wydziału Artystycznego UMCS i Akademii Sztuk Pięknych z Lwowa na rzecz renowacji naszego kościoła. Zaproszenie na to wydarzenie można odebrać w zakrystii po mszach.
 • 8 grudnia wypada doroczne święto Niepokalanego Poczęcia NMP – msze w godz. 630 1700 i 1800 – po mszy koronka do miłosierdzia Bożego.
 • Ukoronowaniem naszego odpustu 9 grudnia w sobotę odbędzie się tradycyjny już Orszak Św. Mikołaja, który rozpoczniemy o godz. 1200 spotkaniem na Rynku Starego Miasta, a następnie o godz. 1300 ruszy barwny korowód na plac przy naszym kościele. Proponujemy liczne występy znanych i lubianych zespołów oraz liczne niespodzianki. Szczegółowy program tego dnia jest na specjalnym folderze do zabrania przy wyjściu z kościoła (obok prasy) oraz na stronie internetowej – http://orszakswietegomikolaja.pl/
 • Dziś głosujemy na członków Rady Parafialnej z listy podanych wcześniej kandydatów, kartki wrzucamy do urny znajdującej się przy gazetach.
 • Zachęcamy do wzięcia torebek „PAKA MIŁOSIERDZIA” z prośbą o wypełnienie i zwrot na rzecz Caritasu.
 • Przez cały Adwent ofiary złożone do puszki są przeznaczone na „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM”.
 • Proponujemy prasę katolicką: w „Niedzieli” artykuł pt.: „Adwentowe czuwanie nad sobą” - o pracy nad swoim charakterem. W „Gościu Niedzielnym” – artykuł „Św. Mikołaj pisze listy” – dlaczego nie wszyscy otrzymują odpowiedz?
 • Zmarli parafianie – śp.: †Teresa Niespodziewana i Halina Zajączkowska. Pokój im duszom.