XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2017

  1. Dzisiejsza Niedziela 24 września jest dniem modlitwy o trzeźwość narodu. Z tej racji został odczytany list Ks. Biskupa przewodniczącego KEP do spraw trzeźwości.
  2. Trwają zapisy na pielgrzymkę do parafii Świerże na ogólnopolską modlitwę „Różaniec do granic”. Przy zapisie prosimy podać PESEL oraz stały adres zamieszkania. Koszt podróży z ubezpieczeniem wynosi 25 zł. Wyjazd na pielgrzymkę o 830 z ul. Ruskiej 7 października (w sobotę).
  3. W piątek 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze święte o 700 i 1800.
  4. Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o godzinie 1730.
  5. Za tydzień taca przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego, a ofiary złożone do puszki po każdej Mszy świętej będą przeznaczone na Fundusz Ewangelizacji w Środkach społecznego przekazu.
  6. Dzisiaj w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lublinie, ks. Proboszcz z katechetami zbiera ofiary na renowację naszej świątyni.
  7. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości na nasze rekolekcje ewangelizacyjne „Źródło”, które odbędą się w dniach od 2 do 11 listopada. O szczegółach będziemy informowali.
  8. W ramach odpustu św. Mikołaja nasza parafia organizuje dla dzieci i młodzieży Ogólnopolski Konkurs Literacki i Plastyczny. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Szczegóły u katechetów.
  9. Jutro, w poniedziałek 25 września, po Mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej.
  10. Polecamy prasę katolicką. W „Niedzieli” proponujemy artykuł dla seniorów „Twoja emerytura, twój wybór” oraz „Starzeć się z wdziękiem”; a w Gościu Niedzielnym „Siła wierności” – skąd czerpać siły aby pozostać sobą.