XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 października 2017

  1. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj Ks. Tadeusza Smereczyńskiego – misjonarza z Kazachstanu, który wygłosił Słowo Boże i po Mszy święte zbierze ofiary do puszki na rzecz swojej parafii.
  2. Za tydzień przyjedzie do nas Ks. wicedziekan Mariusz Nakonieczny, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary do puszki na rzecz budującego się kościoła na ul. Popiełuszki. Pamiętajmy, że sami jeździmy po parafiach prosząc o pomoc, dlatego też umiejmy dzielić się z innymi. Tego uczy nas nasz patron – św. Mikołaj.
  3. Wczoraj w święto Matki Bożej Różańcowej przeżywaliśmy historyczne i religijne wydarzenia. Jedna grupa naszych parafian uczestniczyła w modlitwie różańcowej na granicy państwa, a druga przy uroczystym ustanowieniu Sanktuarium Maryjnego w kościele Matki Bożej Różańcowej – Latyczowskiej. Niech błogosławione chwile wypraszają dla całej naszej Ojczyzny i całego Świata potrzebne łaski.
  4. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej o 1730. W poniedziałek modlitwę poprowadzi Caritas, wtorek Legion Maryi, środę IV LO, czwartek Rada Duszpasterska, piątek s. Kanoniczki, w sobotę Kółka Różańcowe, a w Niedzielę Bractwo Różańcowe.
  5. W minionym tygodniu w poniedziałek dotarły do nas od dawna oczekiwane organy. Dziękujemy kilku panom z parafii i Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, a szczególnie 10cio osobowej grupie panów z Ukrainy za pomoc przy wykładaniu i umieszczeniu organów w naszej Sali katechetycznej. Aktualnie nasze organy muszą poczekać na zainstalowanie aż do kapitalnego remontu naszego chóru. W tej sprawie jest przygotowywany kolejny wniosek do Ministerstwa Kultury o dofinansowanie obiektu.
  6. Mając już zapewnione dofinansowanie prac elewacyjnych kościoła, czekamy na wykonawcę i szczegółowy plan prac remontowych i konserwacyjnych.
  7. Czekamy też na podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska na wykonanie termomodernizacji Domu Parafialnego.
  8. Tydzień temu do puszki zebraliśmy 252 zł na renowację naszego chóru. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuł „Gdy dziecko twoje traci wiarę” – co mają zrobić rodzice, gdy ich dzieci omijają kościół szerokim łukiem? Walczyć? Dyskutować? Przeczekać?. W Niedzieli polecamy artykuł „Różańcowy OIOM” – gdy wszystko w życiu się wali, pozostaje modlitwa, ale jaka?