XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 października 2017

 1. Dzisiaj wspominamy rocznicę poświęcenia Kościoła Archikatedralnego, ale także i własnego. Dziękujemy Bogu za te święte miejsca, które stanowią bramę do Królestwa Niebieskiego.
 2. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W ten dzień Kościół oddaje cześć wszystkim bezimiennym świętym, w których wstawiennictwo wierzy i go przyzywa. Porządek Mszy Świętej jest niedzielny.
 3. W Pierwszy Czwartek m-ca 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Udajemy się na cmentarze do naszych bliskich zmarłych, którzy już odeszli. Tradycyjnie oprócz lampionów, zaniesiemy im w darze wdzięczności ten wielki dar Mszy świętej, Komunii świętej, modlitwy, a także swoje nawrócenie i pokutę. Tego samego dnia rozpoczynamy nasze rekolekcje ewangelizacyjne Źródło. Program rekolekcji i zaproszenia zostały wszystkim parafianom osobiście przekazane. Dziękuję wspólnotom Neokatechumenatu i Przyjaciele Oblubieńca za pomoc.
 4. Przypominamy, że w tych dniach będzie można uzyskać odpust za wiernych zmarłych. Odpustu zupełnego, który może zostać ofiarowany wyłącznie za duszę w czyśćcu cierpiącą, udziela się wiernemu, który: w poszczególnych dniach, od 1 do 8 listopada, będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych.
 5. Tak jak tydzień temu ogłaszaliśmy, odbywa się dzisiaj zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych i nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18-sty rok życia. Potrzebny jest PESEL. Przy wyjściu z kościoła jest wystawiony stolik z kartkami.
 6. O godzinie 1130 w czasie Mszy, odbędzie się uroczyste przyrzeczenie nowych studentów Akademii Młodzieżowej oraz prezentacja nowego programu na rok 2017/2018.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek m-ca. Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 700, rekolekcyjna w bloku rekolekcyjnym 900 – 1030, o 1600 i 1800, a po Mszy nauka rekolekcyjna. W I sobotę miesiąca Msze o Niepokalanym Sercu Maryi o 700, w bloku rekolekcyjnym 900 – 1030 oraz o 18 Po Mszy nauka rekolekcyjna, a o 1930 powitanie Krzyża. Różaniec w tym dniu rozpoczniemy o 1700. Zapraszamy.
 8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą: w poniedziałek IV Lom we wtorek – Legion Maryi, w środę – Kółko Różańcowe, w czwartek – Rada Duszpasterska, w piątek Legion Maryi, w sobotę od 1700 – Bractwo Różańcowe, w niedzielę – s. św. Józefa.
 9. Ofiary zebrane do puszki po każdej Mszy są przeznaczone na Papieskie Dzieło Dzięcięctwa Misyjnego.
 10. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuł Na pomoc zmarłym – jak my jako żyjący możemy im pomóc. W Niedzieli Nie święci garnki lepią – po co nam święci i czy bardzo balują w niebie.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Wojciecha Marka Kwiecińskiego oraz Stanisława Naklickiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.