XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 listopada 2017

 • W miniony czwartek, 2 listopada, rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne, które prowadzi wraz z zespołem ewangelizacyjnym ks. Krzysztof Kwiatkowski kanclerz naszej kurii. Od jutra kolejny etap adoracji i czuwania przy Krzyżu trybunalskim, przez 6 dni od poniedziałku do soboty, po mszy św. o 1800 będziemy adorować krzyż.Niech będzie to czas głębokiej i spokojnej modlitwy. W sobotę, 11 listopada 2017, na zakończenie rekolekcji mszę odprawi ks. bp. Józef Wróbel.
 • Dzis po sumie zmiana tajemnic różańcowych z racji I niedzieli miesiąca a po mszy wieczorowej będzie nabożeństwo wylania Ducha św.
 • Dziekujemy ks. Krzysztofowi i zespołowi ewangelizacyjnemu za trud głoszenia Słowa Bożego, za świadectwa życia.
 • Modlitwe różańcową w tym tygodniu poprowadzą w poniedziałek –Bractwo Różańcowe, wtorek – Legion Maryi, środa – Caritas, czwartek-Rada Duszpasterska, piątek – Legion Maryi, sobota – Kółka Różańcowe, niedziela – s. kanoniczki.
 • Jutro, 6 listopada 2017, o godz. 1800 zostanie odprawiona z racji naszych rekolekcji ewangelizacyjnych zamiast mszy wotywnej do św. Mikołaja, msza do NMP Matki Kościoła w związku z adoracja Krzyża. Każdego dnia po mszy wieczorowej będą specjalne nabożeństwa przy krzyżu prowadzone przez różne grupy. W poniedziałek kółka różańcowe poprowadzą różaniec, we wtorek nabożeństwo misyjne – Legion Maryi w środę i czwartek nabożeństwa eucharystyczne księża, w piątek drogę krzyżową – wszystkie grupy.
 • Chcielibyśmy poinformować, że przetarg na prace remontowe i renowacyjne na zewnątrz naszej świątyni wygrała warszawska firma, która jutro zostanie podpisana umowa na wykonanie w/w prac. Koszt wykonania prac elewacyjnych, wymiana okien i drzwi izolacja pionowa oraz oświetlenie na zewnątrz kościoła około 1 mln PLN.
 • Zbierane są jeszcze podpisy pod obywatelskim projektem „STOP- ABORCJI” przy wyjściu z kościoła są karty do podpisu, potrzebne jest imię i nazwisko oraz PESEL.
 • Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na „Pomoc kościołowi w potrzebie” a za tydzień taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne.
 • W liturgii kościoła wspominamy – 9 listopada święto poświnienia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona, w sobotę – św. Marcina z Tours, sobota to także rocznica odzyskania niepodległości będziemy się modlić w tym dniu za naszą Ojczyznę.
 • Polecamy prasę katolicką w „Niedzieli” ciekawy artykuł „Rebelia wobec Boga” oraz „Zmiany na lepsze na rynku pracy”. W „GN” – polecamy artykuł „Na poświęconej ziemi powstanie nowy kościół” – co słychać u ks. Bogdana Zagórskiego, byłego proboszcza który wreszcie rozpocznie budowę swojego kościoła.
 • Zmarli parafianie: śp †Jan Skowroński.