XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopada 2017

 • Wczoraj, w naszej parafii o godz. 1800 uroczystą mszę św. na zakończenie naszych rekolekcji odprawił ks. bp. Józef Wróbel. Poświęcił również nową figurę Chrystusa Miłosiernego. Pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom i sponsorom za pomoc w zakupie tej figury. Zachęcamy wiernych do wspólnego odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek po mszy świętej o godz. 1800.
 • Dziś, o godz. 1900 po mszy wieczorowej zapraszamy chętnych parafian, którzy by chcieli pogłębić swoje życie religijne na spotkanie porekolekcyjne.
 • Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą w poniedziałek – dzieci I-komunijne wraz z rodzicami, wtorek – Legion Maryi, środa – szkoła przy ul. Hirszfelda, czwartek – Rada Duszpasterska, piątek – Legion Maryi, sobota – Kółka Różańcowe, niedziela – s. Józefa.
 • W tym tygodniu w dniach 15-17 listopada 2017 na KUL-u odbędą się Targi Wydawców Katolickich – szczegóły na plakatach.
 • Przypominamy, że do 19 listopada 2017 możemy zgłaszać kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Prosimy napisać na kartach 3 nazwiska wybranych osób i przekazać do kancelarii lub zakrystii.
 • Dzisiaj po każdej mszy św. będzie poświęcony opłatek na stół wigilijny, który zostanie rozniesiony przez przedstawicieli parafii. Przestrzegamy przed naciągaczami i opłatkami niewiadomego pochodzenia. Ofiary złożone przy okazji opłatka przeznaczmy na spłatę długu za zakupione organy.
 • Został złożony kolejny wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie sfinansowania prac remontowych na naszym chórze, przewidywany koszt remontu chóru 155 000 PLN.
 • Parafia salezjańska organizuje w przyszłym tygodniu pielgrzymkę na Litwę – szczegółowe informacje na plakacie.
 • Dzisiejsze ofiary złożone na tace są z przeznaczeniem na budownictwo sakralne w diecezji, a puszka na remont naszego chóru.
 • W piątek, 17 listopada 2017, po Mszy wieczorowej spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli jest ciekawy artykuł „Bierzmowanie sakrament pożegnania z kościołem czy wielka szansa?”. W Gościu Niedzielnym – polecamy artykuł „Bezbronni jak Jezus”, w którym czytamy, że co roku ginie za wiarę 100 tyś chrześcijan.
 • Bóg zapłać za wszelkie ofiary i pomoc Kościołowi.