XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2017

  • Dzisiaj jest ostateczny termin składania kandydatur do Rady Parafialnej.
  • W tym tygodniu będą roznoszone opłatki na ul. Hirszfelda, Szwedzkiej, Sapiehy, Lubartowskiej, Chodźki, Sierocej i Spółdzielczości Pracy. Ofiary zbierane są na remont chóru.
  • Tydzień temu do puszki na ten cel zebrano 356 złotych.
  • Rozpoczęliśmy okres grzewczy w naszym kościele oraz domu parafialnym. Dlatego taca za tydzień przeznaczona będzie na ten cel.
  • W związku ze zbliżającymi się uroczystościami odpustowymi ku czci naszego patrona, zwracamy się do naszych Parafian o zbiórkę zabawek, słodyczy i suchego prowiantu na rzecz dzieci potrzebujących.
  • Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą; w poniedziałek SP nr 19, we wtorek Legion Maryi, w środę Ministranci, w czwartek Rada Duszpasterska, w piątek Legion Maryi, w sobotę Kółka Różańcowe, w niedzielę Siostry Kanoniczki.
  • Tradycją lat ubiegłych, w przyszłą niedzielę 26 listopada na ulicach naszego miasta i całej Polski, odbędzie się akcja charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: żywność, chemię, zabawki, książki, artykułu papiernicze i odzież w dobrym stanie. Zachęcamy więc do podzielenia się nawet odrobiną z dziećmi i innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik objął zbiórkę patronatem duchowym.
  • 2 grudnia, w I sobotę miesiąca, o 1700 różaniec o dobre wychowanie młodzieży, o 1800 Msza, kazanie wygłosi ks. Józef Maciąg. Po Mszy Świadectwo Jana Budziaszka z zespołu Skaldowie.
  • Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuł „Życie należy do Boga. Czy samobójca jest skazany na wieczne potępienie czy nie?” a szczególnie polecamy artykuł o naszej parafii. W Niedzieli „Zręcznie przygotowana samotność. Skąd się bierze bezradność i niezwykła bierność?”.
  • W minionym tygodniu zmarli parafianie: Marianna Kuśmierzak, Eugeniusz Iwaniak, Jan Rybicki.