IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2017

  1. Dzisiaj w naszej parafii w czasie mszy o 1130 i po mszy zaśpiewa chór Cantemus.
  2. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca: od 830 odwiedzimy chorych, o 1800 msza z kazaniem ks. Józefa Maciąga, po mszy tradycyjnie różaniec poprowadzi Bractwo Różańcowe w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży.
  3. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Na mszach Adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary zebrane na tacę przeznaczamy na dług po renowacji świątyni.
  4. Modlitwę różańcową w tym tygodniu prosimy, by poprowadziły grupy: poniedziałek – Bractwo Różańcowe, wtorek - Legion Maryi, środa - Szkoła przy Hirszfelda, czwartek – Legion Maryi, piątek – wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”, sobota – po mszy Bractwo Różańcowe. Przypominamy o nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żalach w niedziele o 1730 i Drodze Krzyżowej w piątek o 1700 dla dzieci i po mszy wieczorowej dla starszych. Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczną się od 5 do 8 kwietnia. Plan rekolekcji wywieszony jest w kruchcie kościoła w gablocie.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na zakup organów 2x100zł i na renowacje kościoła 100 zł. Przed kościołem ofiary do puszki są przeznaczone na „Jałmużnę Wielkopostną”. Zbieramy te ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na bocznych ołtarzach stoją puszki można teraz złożyć lub podczas nabożeństw pasyjnych.
  6. Nowo tworzona Szkoła Podstawowa Nr 19 ogłasza zapisy do klasy I na nowy rok szkolny i zaprasza rodziców i uczniów klas „O” na Dzień Otwartych Drzwi we wtorek 28 marca na godz. 1600 – 1900. Szczegóły na stronie internetowej Gimnazjum Nr 19.
  7. Ze względu na odrzucony obywatelski projekt jesteśmy zmuszeni do uporządkowania otoczenia we własnym zakresie, dlatego zwracamy się z prośbą do parafian o pomoc w tym dziele, przyjmujemy zapisy chętnych osób do tej pracy. Osoby zgłoszone poinformujemy telefonicznie o terminie sprzątania otoczenia, a zwłaszcza naszej skarpy.
  8. Polecamy prasę katolicką: w „Niedzieli artykuł „Chrześcijaństwo receptą na europejski kryzys” a w „GN” polecamy artykuł „Odwołanie wykładów to cenzura”.
  9. Zmarli parafianie w tym tygodniu : śp +Jadwiga Rogalewska i Janina Kaczmarczyk.