VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 lutego 2017

{edsnewanimate|class="eds-animate edsanimate-sis-hidden "|data-eds-entry-animation="bounceIn"|data-eds-entry-delay="0"|data-eds-entry-duration="0.5"|data-eds-entry-timing="linear"|data-eds-exit-animation=""|data-eds-exit-delay=""|data-eds-exit-duration=""|data-eds-exit-timing=""|data-eds-repeat-count="1"|data-eds-keep="yes"|data-eds-animate-on="load"|data-eds-scroll-offset=""}

  1. Kończy się okres zwykły w liturgii Kościoła. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu, zapraszamy na msze o godz. 700 i 1800 z obrzędem posypania głów popiołem. Warto na ten czas zadumy i przemiany podjąć jakieś umartwienie lub wyrzeczenie, zachęcamy do takich aktów i postanowień. W Środę Popielcowa obowiązuje nas post ścisły, tzn. wstrzemięźliwość od posiłków mięsnych i ograniczenie ilościowe pokarmu - jeden posiłek do syta. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 1700 dla dzieci, po mszy wieczorowej dla starszych, w każdą niedziele Wielkiego Postu o 1730 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. Modlitwę różańcową w tym tygodniu prosimy, by poprowadziły grupy: poniedziałek -Bractwo Różańcowe, wtorek- Legion Maryi, środa- SP Nr 25, czwartek - Legion Maryi, piątek - wspólnota "Oblubieniec", sobota - po mszy Bractwo Różańcowe, w niedzielę nie ma różańca - o tej godzinie są "Gorzkie Żale".
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca - po mszy o 1800 modlitwy o świętość życia osób konsekrowanych i duchownych, I piątek msze o 700. i 1800 nie ma mszy o 1600, ponieważ o 1700 jest droga krzyżowa dla dzieci, spowiedź przed mszami, I sobota miesiąca przed południem odwiedzimy chorych, wieczorem msza o 1800 z kazaniem o "Tajemnicach fatimskich".
  4. 6 marca (w następny poniedziałek) tradycyjnie msza wotywna do św. Mikołaja -zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
  5. Za tydzień I niedziela miesiąca - po mszach adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, o 1500. msza dla dzieci I komunijnych, taca przeznaczona jest na renowacje kościoła.
  6. Polecamy prasę katolicką. W najnowszej "Niedzieli" ciekawy artykuł "Fatima ratunek dla świata", tygodnik tez poleca film w kinach - "Milczenie" a w "GN"- polecamy artykuł: "Stańcie do walki" - o tym jak zło chce opanować cały świat.
  7. Zmarli parafianie w tym tygodniu: + Zbigniew Żak, Piotr Łasek, Katarzyna Kasprzak, Krystyna Cichoń.

{/edsnewanimate}